Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Tkk_Bolly pisze:Loreen zwyciężała przy okrzykach "Cha, cha, cha" :o musiało być jej bardzo przykro, że Arena nie chce jej zwycięstwa, czy to nie pierwszy raz w historii? Podzieliła los Blanki :lol: a już nie ma szansy się odkupić
Można uznać, że zakończona Eurowizja ma dwóch zwycięzców, formalnie wygrała Szwecja - a Kaarijaa też może uważać się za wygranego, bo wygrał u widzów. Podobnie można ocenić sytuację w Polsce, formalnie wygrała Blanka, a Jann może cieszyć się nieformalną wygraną, bo zdecydowała publika.

Zostały opublikowane szczegółowsze wyniki głosowań. Jest kilka smaczków:
1. Blanka była trzecia w drugim półfinale na 16 państw, a w finale u widzów była ósma na 26 krajów.
2. Szwecja dostała 15 dwunastek od jurorów na 36 możliwych, po 5 mieli Izrael i Włochy.

Warto przeczytać artykuł do końca: https://eurowizja.org/eurowizja-2023-zn ... losowania/ . Gdyby głosowała tylko reszta świata, to wygrałby Izrael.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Bardzo dobrze zaprezentowała się Blanka. Pomimo perypetii z preselekcjami i wymierzonym w siebie hejtem nie poddała się tylko przekuła wszystko w ciężką prace co zaowocowało bardzo dobrym wystepem i sympatią w televotingu. Wynik być moze byłby ciut lepszy gdyby pozycja w RO i połówka finału byłby korzystniejsze, ale mimo wszystko 19 miejsce ogółem nie jest złe.

Zwycięstwo Loreen było do przewidzenia, ale emocje były do ostatnich chwil bo mogła je stracić ewentualnym złym ułożeniem jej w televotingu. To się nie stało i utrzymała różnice punktową po głosowaniu jury.

Z technicznego punktu widzenia scena źle współpracowała z dalekimi ujęciami, te występy które miały ich dużo, niestety nie wyglądały dobrze. Tu duży plus dla Blanki i naszej delegacji, udało się te ujęcia ograniczyć i było dużo bliskich! Dość sprytnie ograno też Blankę śpiewającą na wizualkach, ujęcie kiedy znika było ograne dynamicznie!

Osobiście moim faworytem(jak niemal co roku) były Włochy, świetnie, że Marco udało się poprawić wynik z 2013 roku, jednak nieco szkoda braku podium. Zabrakło niewiele punktów.
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Zgodnie z weekendową zapowiedzią - kilka spraw.
Artur pisze:Niezależnie jak technicznie BBC się starała, to śpiewać artystów nie nauczy.
Artyści występujący na Eurowizji powinni być ustalani na poziomie krajowym (albo preselekcje albo wybór wewnętrzny albo inna forma wyboru) i na tym etapie powinno się sprawdzać, czy dany wykonawca umie śpiewać i jak zachowuje się na scenie. Odpowiedzialność za wybór reprezentanta spoczywa na nadawcy danego kraju, który startuje w konkursie. Musi być świadomość, że inaczej wygląda śpiewanie przed krajową publicznością czy w sali koncertowej, a zupełnie inaczej wygląda występ przed globalną publiką, która jeszcze będzie oceniać piosenkę. Jest większa presja, większy stres a wtedy o błąd czy fałsz nietrudno. Reprezentanci powinni być na taką sytuację lepiej przygotowani.
Tkk_Bolly pisze:Dla mnie jury jest niepotrzebne i wypacza rywalizacje
Włączenie jurorów odniosło jakość startujących utworów i widzę to ja - muzyczny laik. Zobaczymy, jak będą wyglądały kolejne lata, ale mam wrażenie, że eliminacja głosowania jurorów z półfinałów sprawiła, że w konkursie pojawiło się więcej piosenek, które bardziej wpasowały się w gust publiczności, która nie zwraca aż takiej uwagi na jakoś wykonania. Najważniejsze, by grało w uszach a na scenie było kolorowo i dynamicznie. Ja paneli jurorskich bym nie usuwał, bardziej bym tu przeprowadził jakąś reformę. Wprowadzenie jurorów sprawiło, że zwycięstwo w Eurowizji stało się trudniejsze, bo piosenka musi zdobyć wysokie noty publiczności oraz sędziów.
Tkk_Bolly pisze:Teraz zmiana systemu głosowania wydaje się nieunikniona.
Myślę, że w najbliższych latach jakieś ruchy tu będą, niekoniecznie w przyszłym roku - ale niczego nie wykluczam. Ja już pisałem - głosowania jurorów trzeba zreformować, by nie było powtórki z ubiegłego roku, ale nie usuwać. Zostawiłbym proporcje "pół na pół", bo eliminacja któregokolwiek panelu będzie miała zły wpływ na konkurs. U mnie ważny jest postulat - więcej transparentności, w tym podanie dokładnej liczby głosów na każdą piosenkę w każdym kraju. Dobrym pomysłem byłoby, by podczas łączeń ze stolicami naprzemiennie podawać głosy widzów i jurorów. W jednym roku wyniki głosowania jurorskiego, w następnym - widzów, a potem podawane byłyby zsumowane wyniki drugiej połowy głosów. Właśnie coś w ten deseń, co proponujesz Bolly.

I nie zmieniam jeszcze jednego zdania - jestem za likwidacją automatycznej kwalifikacji do finału. Wszystkie kraje startujące (Big 5 plus gospodarz) powinny zaczynać w półfinale. Będzie sprawiedliwie.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2023, 22:46 przez Dawidek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Na kanale oficjalnym JESC prawie tydzień temu pojawił się teledysk z piosenką MaI KrzyżewskIej - I Just Need A Friend, która będzie reprezentowała Polskę w Nicei 26 listopada 2023r. Jak oceniacie utwór?. Jest szansa na TOP 10,czy może na podium?.
https://eurowizja.org/eurowizja-junior- ... -a-friend/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Niestety ta piosenka w wykonaniu samej Mai brzmi strasznie bezpłciowo, ona byłaby według mnie najlepsza gdyby zaśpiewał ją Leon, ewentualnie Leon ratujący nijakość Mai w duecie. Wygrało najgorsze możliwe wykonanie i TOP10 będzie tutaj olbrzymim sukcesem.
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Piosenka nie jest zła, nie odpycha, podoba mi się. Sądzę, że Polska zajmie około 8 - 10 miejsce.
Ja się tak JESC nie ekscytuję, w porównaniu do dorosłej Eurowizji w maju, więc pewnie obejrzę ją z jakimś miesięcznym poślizgiem.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Obstawiam, że Maja zajmie w okolicy 10 miejsca. Na wyższą lokatę raczej nie liczę. Jakoś z kilka dni temu na kanale Misja Eurowizja YT, jednych z filmów reakcji piosenki wraz z teledyskiem Mai Krzyżewskiej, to reżyser Konrad Smuga chciałby, żeby ten występ był bardziej intymny, bez fajerwerków niż to miało miejsce w poprzednich naszych startach.
A pro po Eurowizji chciałem się odnosić do polskich tegorocznych polskich preselekcji, która miała miejsce 26 lutego. Dla mnie absurdem było głosowanie jury i celowo zniżenie Janna na 4 pozycji , by nie miał żadnych szans na wygraną, a u widzów miał za to sporo poparcia 18 tys. głosów. Mogli zaryzykować wysyłając "Gladiatora". Mówię w ciemno byśmy skończyli wyżej niż Blanka. Od samego początku wiedziałem, że "Solo" u jury skończy na dnie. Zawiodłem się mocno na TVP ,że na własne życzenie doszło do ustawki, co nie powinno to się zdarzyć kiedykolwiek. Już myślałem, że Telewizja Polska do Eurowizji podeszła poważniej przesuwając zgłoszenia finalnie do 10 lutego br. Sobie pomyślałem, że jest cień szansy na olbrzymi sukces, a tu się mocno przeliczyłem. Niech biorą przykład np. z Szwecji. W przyszłym roku mija 30 lat od debiutu Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji. Przez niemal 3 dekady w TOP 10 zajęliśmy w finale zaledwie 3 razy, bardzo słabo podejście. Co będzie w 2024 roku?. Nie wiadomo. Czarno to widzę, aby znani artyści reprezentowali Polskę po kontrowersyjnych wynikach.
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Francja po raz drugi z rzędu wygrywa Eurowizję Junior! Reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska zajęła 6. miejsce z 124 punktami. Spodziewałem się niższego wyniku.
https://www.tvp.info/74360935/nicea-fra ... ela-polska
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
Marcin1
Posty: 735
Rejestracja: 07 paź 2012, 15:15
Lokalizacja: Bytom
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1 »

Justyna Steczkowska podobno ma już gotową piosenkę do preselekcji 2024.
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Słyszałem o tym dzisiaj w TTV, przy okazji prezentacji jej piosenki "Carpe diem". Nie oznacza to jednak, że ten konkretny utwór będzie bronił polskich barw na ESC.

Wspomniana powyżej piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=0trms8VqI1E .

JESC dopiero przede mną, więc ocenię, kiedy obejrzę.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Na razie jest kilka zainteresowanych artystów do reprezentowania Polski, a także Michał Szpak chciałby ponownie stanąć na Eurowizyjnej scenie.
https://eurowizja.org/eurowizja-2024-te ... ske-lista/
https://eurowizja.org/michal-szpak-o-po ... eurowizje/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Justyna Steczkowska opublikowała swoją eurowizyjną propozycję do Malmo. Szkoda, że nie po polsku(Pasha Parfeni w maju z podobną tematycznie piosenką zostawił narodowy język) ale i tak niczego lepszego nie dostaniemy raczej, więc #JusiaNaEurowizje :D
https://open.spotify.com/track/7wq76j7A ... 67154c4a10
Awatar użytkownika
Marcin1
Posty: 735
Rejestracja: 07 paź 2012, 15:15
Lokalizacja: Bytom
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1 »

Justyna numerem 1 🤗🤗
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Na pewno trzeba wyćwiczyć oddech w refrenie, bo trochę nie dawała rady tańcząc i śpiewając ale to na spokojnie Justyna zrobi. Skoro Blanka dała radę...
Myślę, że dla TVP bezpieczniejsze w tym momencie byłoby wysłanie Justyny wewnętrznie, niż robienie preselekcji na kolanie.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Jestem pod wrażeniem wczorajszego genialnego poziomu występu Justyny Steczkowskiej z utworem Eurowizyjnym 'Witch-er" .Pokazała swój pazur. Ma szansę osiągnąć całkiem nie zły wynik we finale. Wątpię by ktoś inny z wykonawców miał lepszą piosenkę...
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość