Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2887
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

B@r, jeśli jeszcze nie znasz w serialu o mafii w jednej scenie spotkały się serialowe Hurrem, Sah i Afife. Wszystkie z podobnymi charakterkami w obu produkcjach. :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=84M5PsaKme8

Dawidku, na YT można oglądać wszystkie sezony obu seriali niepocięte i z angielskimi napisami. :) Codziennie są natomiast dodawane sceny i można po latach wciąż komentować serialowe wydarzenia. Szkoda, że zrezygnowano z produkcji. Pomiędzy WS a WSK zmieściłby się kolejny serial, aktorzy akurat nie musieliby mieć dodatkowej charakteryzacji. Ale scenografia i kostiumy zostały sprzedane przez producentów do serialu o Mehmedzie Zdobywcy, który anulowano po kilku odcinkach. Wtedy produkcja odcinka kosztowała milion lir, czyli milion złotych. Teraz jedna lira jest warta 29 groszy.
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Pierwszy odcinek tureckiej telenoweli „Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem” zostanie wyemitowany już w poniedziałek, 5 czerwca br. o godzinie 19:30 na TVP Kobieta. Nowe odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o godzinie 19:30.
Źródło - https://telemagazyn.pl/wspaniale-stulec ... WV1APbpuNg
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Na TVP VOD powrócił ten serial, który przez kilka miesięcy był po polsku online niedostępny. Można wiec legalnie oglądać.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Już i tak obejrzałem a teraz nadgoniłem Kosem do 55 odcinka czyli do aktualnej emisji na TVP Kobieta.. Nie było go bo była emisja w tv to zdjęli na VOD. Nie wiem tylko po co był ten czerwony napis przy każdym dodawanym odcinku "Ostatnia szansa" na obejrzenie skoro po zakończeniu emisji w TVP1 przywrócili wszystkie 4 sezony na VOD... Czyli to nie była żadna ostatnia szansa.

Jak Hurrem to była diablica której nie trawiłem (dobre porównanie że ona jak Brooke - od razu wzbudza antypatię, jedynie starsza odtwórczyni tej roli była w miarę obojętna w odbiorze), tak Kosem przy niej to anielica i jej kibicuję :serce: Mimo że i tak zapewne będzie świadkiem śmierci wszystkich których kocha jak przepowiedziała jej guślarka.

No i ciekawie będzie zobaczyć aktorkę grającą Kosem od 85 odcinka (2 sezon) czyli moją Gulseren, Nurgül Yeşilçay z Rozdartych serc której to bohaterka została śmiertelnie postrzelona na swoim własnym ślubie w drugim sezonie (nigdy niewyemitowanym w Polsce) tak aby aktorka mogła przejść do Wspaniałego stulecia: Sułtanki Kosem i zacząć odgrywać Kosem
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Ja kończę już oglądać Kösem na TVP Kobieta tymczasem TVP postanowiła powtarzać Wspaniałe Stulecie od początku po raz kolejny z Sulejmanem od 13 grudnia na TVP Kobieta w miejsce Kösem o 11:00 i powtórki powtórek o 21:30. Trochę bez sensu raczej, chyba kto miał widzieć to już widział. Po Kösem obejrzę jeszcze Mehmeda Zdobywcę na VOD to co nakręcili przed jego anulowaniem.
Awatar użytkownika
Mariush
Posty: 504
Rejestracja: 02 gru 2013, 22:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 22
Wiek: 32

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariush »

Moja koleżanka z pracy z zapartym tchem oglądała Wspaniałe stulecie, ale wspominała nieraz, że odcinki były na TVP strasznie pocięte, ocenzurowane. Ja nie jestem fanem tej produkcji i nie wiem, czemu tak mogło być. Może ktoś to zobrazować?
Nie Ridge, gdy wyrzuca Cię na Brooke.

Jestem Kris. Syn, brat i ojciec mojej matki z czwartego małżeństwa mojego przybranego dziadka.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Nie jestem pewien na 100% ,ale najprawdopodobniej TVP kupiła wersje z pociętymi odcinkami Wspaniałego stulecia oraz Sułtanki Kosem.
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Nie wiem dlaczego ale wersje na zagraniczny rynek mają usunięte niektóre sceny a szkoda. Jednak można sobie uzupełnić te sceny, pełne odcinki z angielskimi napisami są na YouTube.
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Wydaje mi się, że TVP kupiła wersje eksportowe obu seriali. Możliwe, że innej opcji nie było. Jak widać, nie tylko Brazylia stosuje ten patent ze swoimi telenowelami. Podobnie jest w Turcji. I myślę, że wiele krajów to robi. Ja jestem przeciwko takiej praktyce. W czym widzowie zagraniczni są lepsi lub gorsi, że dostają de facto trochę inny serial? Nawet "MnS" to stosuje, w tym, że z korzyścią dla nas.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17580
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 11
Wiek: 39

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Wydaje się, że wersje pocięte są po to aby idealnie pasowały do telewizji, bo wersje pełne są po prostu zbyt długie.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Przecież to są ledwie pojedyncze sceny z każdego tureckiego odcinka, przypominają takie bonusowe sceny których nie dają dla nas bo chyba nie są na tyle istotne dla całości fabuły, że można je pominąć a przecież logicznie nie byłoby żadnego problemu żeby w wersji eksportowej taki odcinek zamiast 45 minut trwał 50 czy nawet 55 minut o dodane te brakujące sceny
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Adex-fan Brooke pisze: 06 gru 2023, 02:13 Wydaje się, że wersje pocięte są po to aby idealnie pasowały do telewizji, bo wersje pełne są po prostu zbyt długie.
W pełnej wersji i tak odcinki byłby do podzielenia u nas, więc wyszłoby po prostu więcej odcinków w TV i zachowane byłby wszystkie sceny...
Awatar użytkownika
Mariush
Posty: 504
Rejestracja: 02 gru 2013, 22:01
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 22
Wiek: 32

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariush »

Z tymi brazylijskimi tasiemcami to w ogóle jest sajgon. Pamiętam serial, leciał on ponad 10 lat temu na TV4 i tam cięto odcinki, później łączono, nieraz po 3 długie odcinki w jeden krótki, do tego dość kulawo, bo czasem nawet w połowie odcinka widać koniec czołówki. Było to bodajże Zakazane uczucie. Czasem przez tę cenzurę nie było wiadomo, co się dzieje, o czym oni gadają.
Nie Ridge, gdy wyrzuca Cię na Brooke.

Jestem Kris. Syn, brat i ojciec mojej matki z czwartego małżeństwa mojego przybranego dziadka.
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Przez jakąś chwilę nie mogłem przywyknąć do tych użądlonych niczym przez osę, spuchniętych ust Turhan ale już mi przeszło. Faktycznie mogli wybrać blondynkę bez dziwnego zgryzu do tej roli tak jak Turhan w rzeczywistości była blondynką. Kösem zabiła swoje dziecko, Ibrahima którego tak chroniła, Kemankes się od niej odwrócił. Po nieudanej próbie zabójstwa wnuka mlekiem teraz zbiera ludzi i chce zabić nie tylko sułtana Mehmeda ale i jego matkę. Czyli jednak czar prysł, nie była tak idealna jednak nadal pozostaje dla mnie lepsza od żmii Hurrem, która żyła w luksusowej sytuacji aż do samego końca, Sulejman wszystko za nią robił, tzn. to on głównie zabijał dla dobra Imperium. Mimo że Kösem ma omamy i wyrzuty sumienia w postaci młodej Anastazji to jednak bardziej od niej woli słuchać podszeptów złej Safiye że dla dobra państwa trzeba umieć poświęcić własne dziecko. Widać na starość wszystkim im tam odbija. No a jutro wielki koniec Kösem, szkoda że tak skończyła ale karma wróciła.
Awatar użytkownika
Pottermaniack
Posty: 2887
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:21
Lokalizacja: Stąd
x 1

Re: Wspaniałe Stulecie (Muhteşem Yüzyil)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pottermaniack »

Mariush pisze: 04 gru 2023, 10:57 Moja koleżanka z pracy z zapartym tchem oglądała Wspaniałe stulecie, ale wspominała nieraz, że odcinki były na TVP strasznie pocięte, ocenzurowane. Ja nie jestem fanem tej produkcji i nie wiem, czemu tak mogło być. Może ktoś to zobrazować?
Paradoksalnie oryginał jest wersją ocenzurowaną, bo w Turcji zgodnie z zasadami islamu zamazują krew. ;) Odcinki eksportowe są pocięte tak, żeby razem z reklamami dało to ok. godzinę czasu antentowego. Zdarza się, że sceny pocięte są niechlujnie i po dramatycznej muzyce robi się wesoła. Seriale są bardzo popularne na rynku tureckim, kiedyś na blogu robiłem relacje tekstowe z odcinków Kosem. Tuż przed nowym odcinkiem pokazywali obszerny skrót powtórki ubiegłotygodniowego odcinka, a potem były co najmniej dwie - trzy przerwy reklamowe po kilkanaście, dwadzieścia minut. Co ciekawe ostatnia scena przed reklamami była powtarzana po reklamach! Serial zajmował całą ramówkę. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość