Ogólnie o filmach

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

Ogólnie o filmach

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Ireth zwróciła uwagę, że piszemy o filmach w temacie przeznaczonym wyłącznie jednemu, więc postanowiłam założyć nowy temat, w którym moglibyśmy polecać i rozmawaić na temat różnych filmów. Jeśli widzieliście jakiś ciekawy film to piszcie. Jeśli byliście w kinie lub ściągnęliście z neta jakąś nowość to podzielcie się wrażeniami by inni mogli się zorientować czy warto oglądać ;)
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5167
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

Ja wprost uwielbiam horrory:) Ostatnio ogladałem :

1. Amitywill (temat prosty bo o nawiedzonym domu, ale super zrealizowany)
2. Madhouse (morderstwa w zakładzie psychiatrycznym)
3. Szepty w mroku (kobieta zatrudnia sie w sierocińcu, gdzie dzieją sie dziwne rzeczy)
4. Piła 2 (juz pisalem o niej wczesniej, podobnie jak 1 czesc trzyma w napieciu)

A ogladal ktos moze "Egzorcyzmy Emily" albo "Klucz do koszmaru?" podobno super sa.

Pozdrawiam
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Ja też lubię horrory i thrillery :) Z tych filmów, które wymieniłeś mailo, widziałam jedynie Amityville i bardzo mi się podobał (aktor grający ojca rodziny też mi się bardzo podobał :P, oglądał ktoś "Oni, ona i pizzeria"? tam grał Berg'a). Egzorcyzmów jeszcze nie widziałam, ściągnęłam, ale były tak nędznej jakości, że nawwet nie próbowałam oglądać :( Klucz do koszmaru widziałam - nie jest rewelacyjny, ale dość zaskakujący :) Można obejrzeć :)
Brooke
Posty: 1061
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: :)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brooke »

Ryan'a Reynolds'a też bardzo lubię!! :D Ulubiony mój film z Ryan'em to "Wieczny student"-Van Wilder. :P :P Widziałam ten film chyba z 1000 razy :D Oglądałam jeszcze inne filmy z jego udziałem:
"Lekcja na całe życie"-Michael D'Angelo
"Teściowie"-Mark Tobias
"Blade: Mroczna Trójca"- Hannibal King :P , odtwórcą głównej roli jest Wesley Snipes, którego uwielbiam :serce:
Gorąco polecam te filmiki,są to lekkie komedyjki :D

'Amityville' oglądałam i bardzo mi się podobał :)
"Klucz do koszmaru" też dobry filmik
Jeśli chodzi o horrory to lubię oglądac produkcji japońskiej bo są nieźle zwichrowane np. "Ring"!!

Poza tym lubię wszystkie gatunki filmów zależy od nastroju!!
[you] Jesteś fanem B&B zajrzyj tutaj =>
http://modanasukces.boo.pl/Forum/
plaska
Posty: 632
Rejestracja: 05 lis 2005, 10:44
Lokalizacja: Wejherowo

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: plaska »

polecam człowieka ringu (cinderella man), wspaniale ukazana historia Jima Braddocka (slynnego w latach 30 w usa boksera) w roli głownej Russell Crowe : )
Ireth
Posty: 1763
Rejestracja: 08 wrz 2005, 11:15
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ireth »

ja lubie filmy czasem określane przez niektórych jako ciężkie(w porównaniu do innych produkcji)za to mówiące o czymś prawdziwym.
"Tańcząc w ciemnościach"-wspaniały film,po prostu niesamowity,a Bjork której nie lubie, w tym filmie była wyjątkowo świetna.Kiedyś w recenzji tego filmu przeczytałam:"to największe emocjonalne nadużycie w historii kina".Zgadzam się.Ale jest to film który po prostu "TRZEBA" znać.Chyba nie pozostawi nikogo nie poruszonego.I bez łez.
"Dogville"-ten sam reżyser co "Tańcząc..." co gwarantuje mocne wrażenia:).Zaskakujące zakończenie.I niebezpiecznie satysfakcjonujące!
"Zakochany bez pamięci"-zupełnie cichaczem film okazał się być niezły!!Dziwny tytuł sugerujący kolejną romantyczną komedykje wprowadza w błąd.Warto zobaczyć.
Oglądał ktoś te filmy??Jakoś mi się wydaje,że pewnie nie...
Brooke
Posty: 1061
Rejestracja: 24 sie 2005, 22:10
Lokalizacja: :)

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Brooke »

Ireth, "Dogville" ogłądałam i podobał mi ten się filmik! Jednak muszę przyznac, że większe wrażenie zrobiło na mnie "Riget"(Królestwo) :serce: Lars'a von Trier'a mini serial produkcji Duńskiej (nie mylic z "Królestwem" Kinga nie dawno emitowanym w TVP1). Może widziłaś?

Ja kocham filmy David'a Lynch'a mogę polecic:
"Mulholland Drive" (Mulholland Dr.)
"Zagubiona autostrada" (Lost Highway)
"Człowiek słoń" (Elephant man, The)
"Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną" (Twin Peaks: Fire Walk with Me) tego filmu chyba nie trzeba polecac :D
Najpiękniejszy film David'a Lynch'a który ujął mnie za serce to:
"Prosta historia" (Straight story) :serce: Polecam go wszytkim tym którzy lubią dramaty!! Warto zobaczyc :!:
[you] Jesteś fanem B&B zajrzyj tutaj =>
http://modanasukces.boo.pl/Forum/
Ireth
Posty: 1763
Rejestracja: 08 wrz 2005, 11:15
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ireth »

Jakies czs temu u mnie na uczelni na DKFie był przegląd filmów Larsa,więc napaliłam się jak nie wiem :serce: ,po czym okazało się,że nie moge iść :( i załamka :x .
A oglądał ktoś "Przerwana lekcja muzyki"?Oglądalam ten film raz dawno temu(jak był w kinach)i już nic nie pamiętam oprócz tego,że wtedy bardzo bardzo mi się podobał!
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Brooke, dzięki za listę filmów z Ryan'em. W miarę możliwości postaram się je obejrzeć :) Ireth, ja widziałam Dogville, Tańcząc w ciemnościach i Zakochany bez pamięci - zgadzam się z Tobą, że to świetne filmy, zwłaszcza te dwa pierwsze. Dogville wzbudził we mnie naprawdę potężne emocje, jak była ta scena gdy Nicole Kidman się zemściła, to poczułam niemałą satysfakcję ;)
Oglądał ktoś Piękny Umysł? - piękny film i cudowna muzyka!
plaska
Posty: 632
Rejestracja: 05 lis 2005, 10:44
Lokalizacja: Wejherowo

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: plaska »

Pękny umysł oglądałam mnóstwo razy... śliczny. Dlatego właśnie polecam Człowieka ringu.. tak samo zachwyca i urzeka jak Umysł.. i tez z Crowe'em :)
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Ja widziałem "Tańcząc w ciemnościach" i też mi się podobał. Fajna była kreacja aktorów, muzyka. Widziałem, że wiele dziewczyn pod koniec filmu płakało. Duży film zrobiony małym budżetem.

Jednak co do filmu Lyncha i "Prostej historii" to się nie zgadzam, gdyż mnie osobiście tem film ojca "Miasteczka Twin Peaks" nudził, ale to tylko moje zdanie... :roll:
Ireth
Posty: 1763
Rejestracja: 08 wrz 2005, 11:15
Lokalizacja: Konin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ireth »

Oglądałam "Piękny umysł" i bardzo mi się podobał,zwłaszcza doceniłam Russela,bo...nie przepadam za nim.Tymczasem w tym filmie zachwycił mnie swoją grą.Do samego filmu jednak zraził mnie fakt który wyczytałam(raczej pewny),że film ten nie przedstawił prawdy!Podobno w rzeczywistości koleś zdradzał żone,miał jakieś nieślubne dzieci itp rzeczy które nie znalazły się w filmie,a zamiast tego mamy wygładzoną "biografie",co zdarza się niestety często gdy kręcą film o jakiejś prawdziwej postaci.
Oleg,mna "Tańcząc w ciemnościach"płakały nie tylko dziewczyny!Naprawde!
Awatar użytkownika
Oleg
Administrator
Posty: 2111
Rejestracja: 21 sie 2005, 23:02
Lokalizacja: Śląsk

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Oleg »

Zapewne, bo to bardzo wzruszający film :cry:
wiwi
Posty: 4763
Rejestracja: 24 sie 2005, 20:07
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiwi »

Widział już ktoś może "Harry Potter and the Goblet of Fire"? Jakie wrażenia?
Awatar użytkownika
mailo
Posty: 5167
Rejestracja: 30 sie 2005, 00:06
Lokalizacja: inąd:)
x 11

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mailo »

wiwi pisze:Widział już ktoś może "Harry Potter and the Goblet of Fire"? Jakie wrażenia?
Filmu nie widziałem, książki nie czytałem ale zamierzam kupić grę bo już jest :mrgreen: Jutro (tzn w sumie już dzisiaj) będę oglądał "Klucz do koszmaru" o którym pisaliście. też słyszałem że fajny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość