Programy rozrywkowe

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

"Top model" oglądam, lubie też te wszystkie dramy. Fajnie, że w tej edycji nakręcili tyle ciekawego materiału, że wydłużyli odcinki. :)

Z innych programów rozrywkowych to oglądam regularnie "Kuchenne rewolucje" dla Queen M. i czasem talk-show Kuby Wojewódzkiego, jeśli są goście, którzy mnie ciekawią.

Czasem też zerkam na "Koło fortuny", bo jednak jak się już to włączy, to człowiek się łapie na tym, że odgaduje te wszystkie hasła. :lol:

Lubię też "The Voice of Poland" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Czasem fragmentami "Taniec z gwiazdami".
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Dawidek pisze:
Goku pisze:Poza tym jestem fanem dwóch amerykańskich reality show - RuPaul's Drag Race i Queer Eye. Oba dostępne na Netflixie. Ogląda ktoś? :)
Nie mam Netflixa, więc ciekawości zapytam, o co chodzi w wymienionych przez Ciebie produkcjach? Kim są bohaterowie programu i jakie są jego główne założenia?
Queer Eye to program, w którym 5 gejów jeździ po bardziej konserwatywnych stanach USA i przeprowadza metamorfozy, ale nie tylko wyglądu, ale właściwie całego życia uczestników. Tan jest odpowiedzialny za ubiór, Bobby za remont domu, Jonathan za fryzurę i pielęgnację, Antoni uczy gotować, a Karamo w teorii jest odpowiedzialny za kulturę, w rzeczywistości pełni rolę kogoś w rodzaju psychologa, który pomaga pracować nad samooceną. W założeniu (i w dawnym programie Queer Eye for the Straight Guy, którego ten jest nową wersją) chodziło o metamorfozy facetów hetero, ale tu są też i kobiety, i osoby nieheteroseksualne. Każdy odcinek opowiada historię przemiany kolejnego uczestnika, zwykle wzruszającą (przy wielu odcinkach zdarzyło mi się popłakać :lol: ), a misją programu jest pokazanie, że w gruncie rzeczy więcej nas wszystkich łączy, niż dzieli.

RuPaul's Drag Race to reality show, w którym konkurują ze sobą drag queens. Właściwie jest to połączenie Top Model z Project Runway i Mam Talent, a także kilkoma innymi programami, jako że uczestniczki muszą umieć szyć, zaprezentować to na wybiegu, a także brać udział w różnych konkurencjach np. aktorskich, komediowych czy tanecznych.

Oba te programy stały się w ostatnich latach bardzo popularne w USA (i nie tylko, w przyszłym miesiącu premierę ma brytyjska wersja RuPaul's Drag Race, a istnieje też już tajlandzka, a w planach są kanadyjska i australijska), czego największym dowodem jest to, że i prowadzący Queer Eye, i RuPaul wraz z kilkoma uczestniczkami swojego programu wystąpili kilka miesięcy temu w teledysku Taylor Swift do You Need To Calm Down, a niektóre uczestniczki RuPaul's Drag Race wystąpiły z nią również na tegorocznych nagrodach VMA podczas wykonywania tej piosenki.
Dawidek
Administrator
Posty: 9863
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 23
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Dziękuję Goku za informacje. Pierwszy z wymienionych jest trochę ciekawszy od drugiego o drag queens. Uważam, że w przewidywalnej przyszłości żaden z programów tego typu nie zagości w polskiej telewizji.
Dawidek
Administrator
Posty: 9863
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 23
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Obejrzałem pierwszy odcinek "Czaru par". Fajnie się to oglądało, program jest sympatyczny, ale mam kilka uwag. Zmieniłbym prowadzących, M. Kurzajewski bardziej nadaje się do relacjonowania wydarzeń sportowych. Trochę za dużo było jurorów - nie pamiętam teraz, czy byli oni obecni w programie z lat 90-tych. A skoro jesteśmy przy jury - błędem było pominięcie ważnej informacji podczas przedstawiania sylwetki Bożeny Dykiel - nie powiedziano, że aktorka gra jedną z głównych ról w "Na Wspólnej". Nie ma tutaj znaczenia fakt, że serial emitowany jest przez konkurencyjną stację TVN. Taka wzmianka jest bardzo ważna i powinna się pojawić. Następna kwestia wiąże się z montażem programu - ja pokazałbym w całości chwilę, kiedy panowie szukają swoich kanapek. Nie wycinałbym także konkurencji dosiadania byka - pokazałbym całość konkurencji, a nie ostatnie sekundy - w ten sposób wyeliminowano by ewentualną manipulację sekundami w grze.
Obejrzę drugi odcinek - może coś poprawią. Wtedy zastanowię się, czy śledzić kolejne zmagania. Na pewno zobaczę finał, który ma być na żywo.
Awatar użytkownika
Topol
Administrator
Posty: 197
Rejestracja: 31 sie 2019, 22:31
Lokalizacja: Polska
Płeć: Mężczyzna
x 13
Wiek: 23

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Topol »

To prawda - podczas programu trochę zapomnieli o Pani Dykiel, a głos najczęściej udzielali stali jurorzy. Dla mnie ogromnym minusem jest brak popularnej jak na "Czar par" piosenki, która była śpiewana na końcu przez wszystkich uczestników. Mogliby dać chociaż jakiś jej zarys. Mimo to nie mam żadnych zastrzeżeń, konkurencje były akurat ciekawe.
Dawidek
Administrator
Posty: 9863
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 23
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

To zupełne nowy program, więc nie dziwi mnie brak tej słynnej piosenki. Mam jednak nadzieję, że jeszcze ją usłyszymy w programie. Nie mogłem jej niestety znaleźć w sieci. ::kwasny::
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

B@r pisze:"Top model" oglądam, lubie też te wszystkie dramy. Fajnie, że w tej edycji nakręcili tyle ciekawego materiału, że wydłużyli odcinki. :)
I jak wrażenia już po kilku odcinkach? Moją faworytką w tej edycji jest Olga. Dziewczyna jest piękna w taki sposób pasujący do high fashion, a poza tym na ogół nie marudzi i ma fajne, profesjonalne podejście do zadań. Poza nią też bardzo lubię Anię i Staszka.
Strasznie działa mi na nerwy Klaudia El Dursi. Jej drama z Kingą to totalna bzdura i wina leży po obu stronach, ale Kingę jestem w stanie usprawiedliwić tym, że jest jeszcze młoda. Klaudia powinna wiedzieć lepiej, jak się zachować w takiej sytuacji, a nie dolewać oliwy do ognia i robić sceny. Poza tym mam wrażenie, że jest strasznie wyniosła.
Uważam też, że to trochę nie fair, że za Nikolę wchodzi ktoś nowy. Magda nie należała do moich faworytów, ale nie powinna była odpaść w takiej sytuacji.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

W TVP2 od piątku będzie można oglądać program "Star Voice. Gwiazdy mają głos". Nazywa się go w reklamach, które hulają w telewizji "zupełnie nowym show", a to.... "Jak oni śpiewają", które przez kilka lat leciało na Polsacie. Program ma tylko nowy tytuł. :lol:

Zobaczcie zajawkę tego "nowego" show z czołówką z tą samą muzyką co JOŚ ::chytry::
https://rozrywka.tvp.pl/46777481/star-v ... WoE16ji2rU

A tu przypomnijcie sobie otwarcie JOŚia z tą samą muzyczką- https://www.youtube.com/watch?v=tV89VPY ... _SpOgpPKlc

::chytry:: ::chytry:: ::chytry::
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 13:10 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2935
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 16
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

B@r pisze:Program ma tylko nowy tytuł.
W "JOŚ" mogli występować tylko aktorzy (fakt, czasami naciągano ostro udział np. Wieleby), tutaj formuła dopuszcza udział także gwiazd z innych dziedzin, więc to bardzo przypomina inne show Polsatu: "Tylko nas dwoje" które miało być następcą "JOŚ" a skończyło się na jednej edycji. Tak więc ten program to jedna wielka kopia Polsatu, bo muzyka z "JOŚ", formuła z "Tylko nas dwoje" a oprawa graficzna to połączenie "JOŚ" i "TTBZ". ::loll:::wink:

Jest nawet gwiazda która łączy formaty "JOŚ" i tej wielkiej kopii zrobionej przez Kurskiego: Aleksandra Szwed oczywiście ::jezyk:: ::loll::
Ostatnio zmieniony 25 lut 2020, 22:36 przez BeLieF, łącznie zmieniany 5 razy.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

BeLieF pisze:
B@r pisze:Program ma tylko nowy tytuł.
W JOŚ mogli występować tylko aktorzy(fakt, czasami naciągano ostro udział np. Wieleby), tutaj formuła dopuszcza udział także gwiazd z innych dziedzin, więc to bardzo przypomina inne show Polsatu: "Tylko nas dwoje" które miało być następcą JOŚ a skończyło się na jednej edycji. Tak więc ten program to jedna wielka kopia Polsatu, bo muzyka z JOŚ, formuła z Tylko nas dwoje a oprawa graficzna to połączenie JOŚ i TTBZ. ::loll:::wink:

Jest nawet gwiazda która łączy formaty JOŚ i tej wielkiej kopii zrobionej przez Kurskiego: Aleksandra Szwed oczywiście ::jezyk:: ::loll::
Ten program jest na licencji "Jak oni śpiewają". Tylko po prostu ma drobne modyfikacje – o których wspomniałeś – na które pozwoliła licencja.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Właśnie widziałem ostatnio gdzieś jakąś wiadomość o tym programie i od razu pomyślałem, że to przecież to samo, co "Jak oni śpiewają", nawet Ola Szwed ta sama. :lol: Zabawne, że nawet nie zmienili muzyki. Bardzo dziwne w tym wszystkim jest podpinanie tego programu pod serię "The Voice", niby zupełnie inna czcionka i oprawa graficzna, ale jednak to słowo musiało się tam pojawić.
Awatar użytkownika
Marcin1
Posty: 732
Rejestracja: 07 paź 2012, 15:15
Lokalizacja: Bytom
x 2

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1 »

"Jak Oni śpiewają" lubiłem oglądać. Ciekawi mnie tylko, czy rzeczywiście ten program okaże się hitem, tak jak to zapowiada TVP2.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2020, 22:12 przez Marcin1, łącznie zmieniany 1 raz.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Marcin1 pisze:Jak Oni śpiewają lubiłem oglądać. Ciekawi mnie tylko, czy rzeczywiście ten program okaże się hitem, tak jak to zapowiada TVP2.
Niestety to show ma wielkąkonkurencję w postaci "Tańca z gwiazdami", który leci o tej samej porze na Polsacie i trochęodbierze z widowni. ::kwasny:: A szkoda, bo to fajny format. Vondrackova i Jeżowska w jury bardzo na plus. :D
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Awatar użytkownika
Marcin1
Posty: 732
Rejestracja: 07 paź 2012, 15:15
Lokalizacja: Bytom
x 2

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin1 »

B@r - Myślisz, że Taniec z gwiazdami będzie konkurencją dla programu TVP 2 ?. Wydawałoby się, że polsatowski format już się " przejadł" . Ja osobiście nie mogę patrzeć już na ten program, a zwłaszcza na prowadzących.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Wczoraj TTV wyemitowało ostatni odcinek programu "99. Gra o wszystko. VIP", w którym brali udział osoby z programów tej stacji.

Trochę bez sensu, że oryginalnie jest 99 konkurencji i 100 uczestników, a u nas było ich 36, bo przez licencję nie można zmienić tytułu programu. Teraz trwa casting dla "zwykłych" ludzi, mam nadzieję, że tam już będzie jak w oryginale 100 uczestników.

Oglądał ktoś? Jak nie, to polecam zerknąć na powtórki bądź odtworzyć na Playerze. Niektóre konkurencje były fajne i śmieszne.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości