Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Mailo, połączyłem dwa Twoje posty w jeden, oba zostały napisane w przeciągu 3 minut. Nna forum można edytować posta w ciągu godziny od jego napisania. Nie zmieniałem treści postów.

Wracając do tematu, chciałbym usłyszeć piosenkę Edyty i wyrobić sobie zdanie na jej temat. Po liczbie otrzymanych punktów, można wnioskować, że jej piosenka jakoś specjalnie dobra nie była, ale bez usłyszenia jej, to możemy tylko gdybać.

Z wywiadu jej dla eurowizja.org można wnioskować, że Luna jest sympatyczną, pozytywną dziewczyną.
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17580
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 11
Wiek: 39

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Goku pisze: 19 lut 2024, 19:32 mogło pojechać Jesień-Tańcuj albo nawet mogliśmy w tym roku wysłać coś zabawnego w postaci Pana Savyana i jego W kolorku amaretto (które poza swoją zabawną konwencją, gdy ktoś nie zna języka tak naprawdę brzmi jak modny obecnie synth pop w klimacie lat 80.).
Tak, sprawdziłem co to za piosenka i nawet fajna :D w połączeniu z teledyskiem zabawna, kojarzy się nawet z discopolowym Sławomirem, ciekawe czy jeszcze zyska na popularności.
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Goku
Posty: 4699
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin
x 2

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

mailo pisze: 22 lut 2024, 20:57Mnie przeraża hejt na tą biedna Lunę. Straszny łącznie z wyglądem zewnętrznym. Z Blanką byli tak samo i się zastanawiam czy ta Eurowizja to nie przekleństwo raczej niż wygrana .
Blanka na tym hejcie zbudowała całkiem niezłą karierę. Nie sądzę, by inaczej zrobiło się o niej aż tak głośno. Występuje teraz z nowymi piosenkami na imprezach sylwestrowych czy w śniadaniówkach, każda jej kolejna piosenka ma miliony wyświetleń na YouTube i nie zapowiada się na to, żeby miała szybko zniknąć - o ilu spośród naszych reprezentantów na Eurowizji można powiedzieć to samo?

Racja, hejt na Lunę w tym momencie jest straszny, ale też dzięki temu jest o niej głośno, a jednak mam wrażenie, że poza fanami Eurowizji ludzie nie są do niej (ani jej piosenki) aż tak negatywnie nastawieni jak byli do Blanki. Chociaż trochę mnie bawią wszystkie artykuły na temat tego, czyją Luna jest córką i to, że bodajże Super Express nazwał ją "dziedziczką ketchupowego imperium" :lol:.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Dawidek pisze: 22 lut 2024, 21:14 Wracając do tematu, chciałbym usłyszeć piosenkę Edyty i wyrobić sobie zdanie na jej temat. Po liczbie otrzymanych punktów, można wnioskować, że jej piosenka jakoś specjalnie dobra nie była, ale bez usłyszenia jej, to możemy tylko gdybać.
Premiera utworu będzie w kwietniu. Najprawdopodobniej podczas 30- lecia jej Eurowizyjnego startu. Info z Eurowizji Misja.
https://www.youtube.com/watch?v=XaDQrV3_wM8
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 1229
Rejestracja: 25 sie 2005, 22:05
Lokalizacja: mazownieckie
Płeć: Kobieta
x 14
Wiek: 48

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cynthia »

Nie znam Luny, pierwszy raz widzę. Moje wnioski są takie, że piosenka jest poprawna, miła w słuchaniu, może się sprawdzić. Ale dziewczyna nie umie tańczyć. Szkoda, bo na scenie by się przydało. Przy tak dużym nosie lepiej by wyglądała jakby miała ciemniejsze włosy. Chociaż za pewne co kto lubi. Mnie się takie nosy podobają, ale bardziej w zestawieniu z semicką karnacją. Wygląd jednak nie jest ważny, może nawet lepiej jak jest nietypowy. Bardziej mnie martwi brak tańca, to jest w tych czasach ważne. Mam nadzieję, że jej się uda zajść wysoko.
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Nie chcę krytykować wyglądu Luny, ale reprezentantka Słowenii Raiven ma podobny typ urody, ale jednak dużo bardziej charyzmatyczny, mi osobiście bardzo się podoba i polecam obczaić dziewczynę. Podobnie jej piosenka jest dużo bardziej charyzmatyczna i w dodatku w języku słoweńskim, co jest tylko plusem.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2950
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 18
Wiek: 28

Re:

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Tkk_Bolly pisze: 14 maja 2023, 05:11 Teraz zmiana systemu głosowania wydaje się nieunikniona.
Nie będzie zmiany systemu głosowania w tym roku i pozostaje 100% tele w semi oraz +/- 50,6/49,4 jury i tele w finale.
https://eurowizja.org/eurowizja-2024-be ... losowania/
Awatar użytkownika
Poland
Posty: 123
Rejestracja: 28 lis 2014, 00:25
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
Płeć: Mężczyzna
Wiek: 32

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mamy już wszystkie piosenki z Eurowizji 2024 co oznacza że mogę już zaprezentować pełną topkę tegorocznych propozycji oznaczonych nazwami państw z których to startują.
01. Austria
02. Polska
03. Wielka Brytania
04. Litwa
05. San Marino
06. Finlandia
07. Estonia
08. Chorwacja
09. Luksemburg
10. Włochy
11. Cypr
12. Malta
13. Armenia
14. Czechy
15. Hiszpania
16. Holandia
17. Francja
18. Norwegia
19. Ukraina
20. Albania
21. Gruzja
22. Islandia
23. Izrael
24. Mołdawia
25. Słowenia
26. Serbia
27. Dania
28. Portugalia
29. Łotwa
30. Azerbejdzan
31. Niemcy
32. Belgia
33. Szwajcaria
34. Szwecja
35. Australia
36. Grecja
37. Irlandia
W tym liinku znajduje się skrót wszystkich piosenek: https://www.youtube.com/watch?v=0R0KKMs83AU
Na Youtube są już rankingi a nawet typowania finalistów i zwycięzców.
W moim odczuciu najbardziej irytujące w tym roku są reakcje i topki gdyż nie uwzględniają one piosenki Izraela mimo że piosenka z tego kraju została zaakceptowana przez EBU. Swoje tutaj robią zwolennicy Palestyny którzy to próbowali namawiać też nadawców do bojkotu Eurowizji ponosząc tutaj sromotną klęske. Ja gdy na grupach eurowizyjnych sprzeciwiłem się bojkotowi Izraela zostałem zawieszony bądź z nich usunięty a w skrajnych przypadkach otrzymałem też nagonki że popierając Izrael i krytykując Palestynę za to co zrobiła w trakcie sezonu preselekcyjnego popieram ludobójstwo na Bliskim Wschodzie co jest absolutnym fałszem gdyż w ogóle uważam że w będącej tam wojnie winne są obie strony konfliktu. Z tej racji musiałem też pisać drugi statement z mojej strony odnoszący się do tego pierwszego.

Osobiście uważam że namawianie krajów do rezygnacji z Eurowizji (bo jest tam państwo którego się nie lubi) jest zwyczajn szantazem a ignorowanie Izraela (którego to propozycja została uznana przez Europejską Unię Nadawców) mimo szlachetnych pobudek związanych z wojną jest zwyczajnym hejtem gdyż nie mależy mieszać z Eurowizją spraw stricle politycznych i wojennych a debatować o nich osobno.
Poland - aktywnie najlepszy!
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Mimo, że Eurowizja z zasadny jest konkursem apolitycznym, to od polityki całkowicie uciec się nie da. Sytuacja na Bliskim Wschodzie tego dowodzi, po za tym bieżące wydarzenia mocno zaingerowały w plan konkursu w momencie pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę w 2022 roku. A w przeszłości, chociażby konflikt na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku też miał jakiś wpływ na ESC. Obecna sytuacja jest dość skomplikowana i moim zdaniem - idealnego wyjścia tutaj nie ma. Nie chcę robić tutaj politycznych analiz, bo to nie jest temat do tego typu wypowiedzi.

Mimo, że nie będzie zmian w samym systemie głosowania, to jednak zajda pewne zmiany dotyczące czasu na oddawanie głosów. Inną ważną zmianą jest to, że w półfinałach usłyszymy w całości wszystkie 6 piosenek, które automatycznie zakwalifikowały się do finału. To jest nowość, która jest bardziej sprawiedliwa i wyrównuje szanse. Zastanawiam się nad tym, czy to nie jest początek likwidacji statusu krajów Big 5 + gospodarz (Francja, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania i w tym roku Szwecja): https://eurowizja.org/eurowizja-2024-zm ... widowiska/ .
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1692
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 33

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Tylko Rosja jest zła i jej nie ma w konkursie, a Izrael dobry... Ja to tak rozumiem. Pełna hipokryzja.
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Luna odwołała swoje występy w Amsterdamie i Sztokholmie z powodu przeziębienia.
https://eurowizja.org/eurowizja-2024-eu ... ion-party/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Dawidek
Administrator
Posty: 9889
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 24
Wiek: 42

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Polecam "eurowizyjny" odcinek programu "To jest grane" Marka Sierockiego (program jest emitowany w piątki o 21.55 w Dwójce). W tym konkretnym odcinku byli między innymi: Luna, Loreen, Mahmood, ABBA: https://vod.tvp.pl/programy,88/to-jest- ... 04,1231308 .
Awatar użytkownika
Adex-fan Brooke
Posty: 17580
Rejestracja: 24 sie 2005, 15:51
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
x 11
Wiek: 39

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adex-fan Brooke »

Przypomnijcie kiedy ta Eurowizja?
Polecam:DYNASTIA,Sunset Beach,B&B,Melrose Place,Desperate Housewives,Świat wg Bundych,Allo Allo,Pokolenia,Moonlighting,Baywatch,Alf,Nanny,Co ludzie powiedzą,Ally Mcbeal,QAF,Prison Break,Dexter,Dr Quinn,Too Close To Home,Y&R,Devious Maids...
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Adex-fan Brooke pisze: 18 kwie 2024, 01:28 Przypomnijcie kiedy ta Eurowizja?
7 maja ( w I półfinale jest Polska), 9 maja oraz 11 maja :)
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
Awatar użytkownika
MateuszH95
Posty: 88
Rejestracja: 21 paź 2023, 16:35
Lokalizacja: Ciechocinek
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 29

Re: Eurowizja

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MateuszH95 »

Kilka nowych informacji z poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczące reprezentantki Polski Luny.
https://dziennik-eurowizyjny.pl/2024/04 ... wej-w-tvp/
Oglądam Modę na sukces, Kuchenne Rewolucje, Odcinki youtuberki Pauli Rodak :serce:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość