Na Wspólnej

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

sharkinator pisze:Można uczyć bez kursu pedagogicznego lub bez wykształcenia kierunkowego, czasem tak się robi gdy nie ma kogo zatrudnić.
To ciekawe, bo np. ta strona i inne mówią co innego – https://praca.money.pl/kariera/rekrutac ... 7729a.html
sharkinator pisze:Aż tak wiele to się w tej czołówce nie zmieniło, ba, uważam że jest dobra i wciąż aktualna.
Poza tym co pisałem wcześniej, to jeszcze rzuca się w oczy mały Franek (a przecież to już kawaler jak się patrzy, nawet zapuścił wąsika) czy podlotek Kasia, która już tak nie wygląda jak w czołówce oraz syn Kingi i Michała, który też siłą rzeczy sporo podrósł. W nowej czołówce mogłaby być w jednym kadrze Izabela ze Zdybicką.

Swoją drogą naszła mnie też refleksja, że niektóre obiekty, które w rzeczywistości serialowej nie przeszły remontu czy zmiany budynku, zmieniają się, bo grają je inne. Np. od jakiegoś czasu wejście do szpitala Ostrowskiego to już nie to, co było przez długi czas. To samo z wnętrzem fundacji Elki czy szkołą Danuśki. Ta na przestrzeni lat zmieniała się kilka razy. Dom Weroniki też się kiedyś zmienił, gdy jej dłużej nie było na ekranie. To samo z komisariatem Sławka. Dzieje się tak oczywiście, bo produkcji kończą się umowy z obiektami. I może nie chcą im one już potem przedłużyć, albo szukają tańszej opcji.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Przy zatrudnianiu nauczycieli bez kwalifikacji pozostanę przy swoim :D To nie są wiarygodne strony, które najczęściej nie mają pojęcia o prawie oświatowym. Polecam strony KO. Tą procedurą najtrudniej zatrudnia się osoby do przedmiotów zawodowych - którzy są specjalistami w tym co robią, ale nie mają papierka z przygotowania pedagogicznego. Jest to jednak rzadkość, ale w serialu chyba zostało to podkreślone, że Kasia nie ma zrobionego kursu, ale że to jakoś załatwią. Dyrektor szkoły też nie musi być nauczycielem swoją drogą.

Co do Franka to widzę, że aktor zrobił sobie kilka tatuaży i podobnie jak w przypadku Oli nie zostało to skomentowane w ogóle w serialu, a szkoda. Wiem, że to prywatna decyzja aktora, ale jeśli już zdecydował się na tak poważną zmianę wizerunku to powinno zostać to wpisane w scenariusz, zwłaszcza że mocno się rzuca w oczy. Można byłoby z tego zrobić ciekawy wątek społeczny w przełamywaniu stereotypów ludzi z tatuażami, choć w tym zakresie jest już w miarę ok. Uważam, że w niektórych zawodach (w tym aktorstwie) raczej nie spowoduje to napływu wielu nowych ofert pracy.

Zmieniło się chyba też wnętrze mieszkania u Michała.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2022, 13:49 przez sharkinator, łącznie zmieniany 2 razy.
Tkk_Bolly
Posty: 3362
Rejestracja: 15 sty 2006, 14:53
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tkk_Bolly »

Dla mnie czołówki są mało istotne, bo i tak je przewijam, ale ze wszystkim polskich seriali uważam, że Na Wspólnej ma najlepszą - zarówno motyw muzyczny, dynamika, jak i ujęcia czy przechodzenie kadrów z efektem motyli.

W nowych odcinkach nie za bardzo podoba mi się, że z Nicole zrobili wariatkę i przemocowca , która znęca się nad własnym synem :roll: Wiem, że dużo będzie się działo w tym wątku dalej, więc oby się okazało, że ma ona jakiś ucisk w głowie i nie jest do końca sobą, albo ma zaburzenia które można leczyć farmakologicznie.

Fajnie, że Ilona ma własne wątki, mimo, że na razie nie ma Maksa, z którym ostatnio rozwiodła się zdalnie :wink: Dość ciekawy jest wątek pojawienia się mężczyzny z jej urojeń w realnym życiu :wink:

W nowych odcinkach dosyć spektakularny i dobrze nakręcony był wypadek Darii i Adama.
Adam (Marcin Rogacewicz) ginie i szkoda aktora, ale wyjątkowo nie pasował do tej roli, wolałem go w Koronie Królów :wink:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2022, 12:49 przez Tkk_Bolly, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądam: Złotopolscy, Klan, Plebania, Barwy Szczęścia, Emmerdale, Samo Życie
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Teraz irytują mnie nowi studenci i te ich dziecinne codzienne imprezki i te „zalki”.. Widać, że na najbliższe lata scenarzyści wiążą z nimi poważne nadzieje, skoro wybudowano im w hali mieszkanie w dawnym mieszkaniu Marty i części mieszkania Ewki. Wolałem starą „młodą” ekipę. Eliza, Jarek i spółka mają już dorosłe problemy, ale jak byli studentami, to tak nie irytowali jak Kuba ze współlokatorami.

Swoją drogą naciągane też jest, że nagle i Ewka i Michał w tym samym czasie kupili ogromne wille.

Ciekawe do czego zmierza wątek z zanikami pamięci Ziębowej?

Beatkę wolałbym z Emilem, który jest bardziej ogarnięty.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2022, 11:58 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Też zauważyłem, że tych nowych studentów coś dużo. Plus, że wciągnęli tam Magdę, która bardzo dobrze grała gdy miała wątek w szkole Danki. Nie uważam, żeby ten obecny wątek był zły, ale rzeczywiście irytuje.
Stara ekipa z Jarkiem, Elizką, Brunkiem i Norbertem była świetna, głównie dzięki temu ostatniemu, którego niestety już pewnie nie zobaczymy.
Wątek z demencją Ziębowej mi się jakoś nie podoba, za szybko to jakoś. Pojawił się za to Roman, który dał sobie zrobić zdjęcie dowodu osobistego i teraz ma kłopoty. Swoją drogą kilka razy jak byłem we Włoszech to przy kwaterowaniu musiałem wysłać zdjęcie dowodu lub na miejscu dać, aby zrobili zdjęcie...

Emila nie cierpię, liczyłem, że jest oszustem i szybko zniknie z serialu, ale nic z tego. Będzie z tej całej ciąży niezła heca, finał pewnie niebawem.

Ciągle oglądam Na Wspólnej, wiadomo, że są lepsze i gorsze wątki, ale kilka postaci patrząc na fanpejdżach trzyma przy sobie fanów - głównie Darek i Hebel, których ja również lubię.
DeaconFan
Moderator
Posty: 11934
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Nowa czołówka NW:

https://youtube.com/watch?v=RzHIyIqRJbE&feature=share

Na plus dużo postaci. Aczkolwiek dziwi mnie brak osobnych ujęć dla Sochy czy Cieślak.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Przesłodzona i przekombinowana jak większość czołówek obecnych polskich oper mydlanych.

Oryginalna muzyka dużo lepsza od tej obecnej.

I zawiodłem się, że Bożena Dykiel nie występuje w swoich okularach przeciw depresji. :lol:
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Wreszcie się doczekaliśmy. Przyjemna, ale nie idealna. Muszę się z nią obyć. Wolałem wersję z motylkami jak było w międzyczasie więcej plenerów.

Mnie przede wszystkim w nowej bije po oczach, że bar u Marii zamieniono w tej czołówce w kwiaciarnie. O co chodzi? :lol:

Dobrze natomiast, że zostawili piosenkę Krzysztofa Krawczyka. Cieszy mnie też dodanie Hebla czy Darka. Daje natomiast do myślenia, że brakuje Zuzy czy Joanny…
W czołówce już kolejny raz nie ma Izabeli czy Ilony - ważnych bohaterek od lat. Izabela jest przecież nawet od 1 odcinka.

Ujęcie zbiorcze fajne, ale trudno się przyjrzeć w nim wszystkim, bo bardzo krótkie. Szkoda, że Danka z Markiem, Ewa, Wojtek, Renata ze Sławkiem czy Michał z Igą, którzy znajdują się w nim, nie doczekali się własnego kadru.
Irytuje też nierówność czasu ile poszczególni bohaterowie mają - np. Weronika i Agnieszka wpadają na dosłownie 2 sekundy, a Marta z Mikołajem czy Honorata z Romanem jest aż za długo.

Widzę też, że produkcja wyciągnęła wnioski z poprzedniej czołówki i tym razem nie dano w niej dzieci i nastolatków. Po nich najszybciej widać upływający czas, bo szybko się zmieniają. Chyba więc kolejna zmiana nie będzie prędko więc tym sposobem decydenci zapobiegną szybkiemu zdezaktualizowaniu.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11934
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

Czołówka jest całkiem niezła. Owszem, bardziej przypomina teledysk niż klasyczną czołówkę, ale ta teledyskowa forma jest już coraz częstsza w przypadku różnych seriali. Trzeba zrozumieć, że czasy, w których mieliśmy powolne ujęcia z podpisaną obsadą odchodzą... NW ma i tak jedną z lepszych obecnie czołówek, podczas gdy w "Pierwszej miłości" mamy wycięte z serialu sceny, w "Klanie" prezentację z PowerPointa, a w "Leśniczówce" same napisy.

Zastanawia brak kilku ważnych postaci w czołówce NW, może po prostu ich rola niebawem zmaleje albo ci bohaterowie znikną.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

B@r pisze:Dobrze natomiast, że zostawili piosenkę Krzysztofa Krawczyka.
Tego się najbardziej bałem, że ją usuną. Nieco ją zmienili, no ale takie są trendy.
B@r pisze:Cieszy mnie też dodanie Hebla czy Darka. Daje natomiast do myślenia, że brakuje Zuzy czy Joanny…
W czołówce już kolejny raz nie ma Izabeli czy Ilony - ważnych bohaterek od lat. Izabela jest przecież nawet od 1 odcinka.
Izabela pojawia się jednak dosyć rzadko ostatnio, ale rzeczywiście szkoda. W czołówce i tak jest bardzo dużo postaci, że ciężko nadążyć. Przez to rzeczywiście brakuje kilku ważnych osób na oddzielnych ujęciach. Ta motylkowa rzeczywiście była lepsza.

Mogliby jeszcze zmienić muzykę w tyłówce, ale to pewnie dopiero w odcinku 4000. Chciałbym, żeby wrócono do pierwszej lub poprzedniej ewentualnie.


A tak swoją drogą poprzednia czołówka aż się tak bardzo nie zdezaktualizowała. Nie ma Olki, Kingi no i dzieciaki się pozmieniały, dla mnie by mogła jeszcze zostać, zwłaszcza, że. ostatnio też przystopowano ze zdradami w serialu, przez co wszystkie pary z czołówki (poza Michałem i Kingą) są nadal aktualne.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2022, 15:32 przez sharkinator, łącznie zmieniany 2 razy.
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Stara czołówka się nie zdeaktualizowała? Na 11 scenek aż 8 jest nieaktualnych.

Basia ze Smolnym i duuużo mniejszym Kubą; Zimińscy z Olką która odeszła z serialu; Szulcowie z małą Manią w kadrze z Renatą, Sławkiem i niewystępującym Dominikiem; Igor z Martą i Maksem, który odszedł z serialu; Michał z Kingą, która nie żyje i dużo mniejszym Ignasiem; Hofferowie z małą Ulą i to poprzednią odtwórczynią tej roli; Bergowie z małym Frankiem i zupełnie inną Kasią. Elizka też nie wygląda tak jak teraz na tym kadrze z Jarkiem. Jakby się nawet uprzeć, że kadr z Elizą może być, to 7 ujęć jest bardzo nie na czasie, czyli still większość.

DeaconFan, a kto mówi o powolnych ujęciach? Mi chodzi o to, że np. Marta w nowej czołówce ma więcej czasu niż Agnieszka z Weroniką. Tempo jest bardzo zaburzone.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
DeaconFan
Moderator
Posty: 11934
Rejestracja: 05 lip 2007, 21:32
Lokalizacja: Wrocław
Płeć: Mężczyzna
x 10
Wiek: 31

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DeaconFan »

B@r pisze:Stara czołówka się nie zdeaktualizowała? Na 11 scenek aż 8 jest nieaktualnych.
Pewnie, że się zdezaktualizowała. Nie rozumiem "strachu" przed jakimikolwiek zmianami.
Aktualnie oglądam: B&B (MnS), Pierwsza miłość, Na dobre i na złe, Barwy szczęścia, Stulecie Winnych, Zadzwoń do Saula. :D
sharkinator
Posty: 610
Rejestracja: 26 lut 2010, 21:13
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sharkinator »

Strach wynika z tego, że dobrze wiemy, jak te ulepszenia w niektórych serialach wyglądają.

Mam nadzieję, że nie pożegnamy Joanny i Zuzy. Miszczak odszedł z TVN, a wiemy że Cieślak jest z nim związana. Bardzo bym nie chciał, żeby odeszła bo to ciepła postać w szczęśliwym związku z Bogdanem. Zuza zaś ostatnio rzeczywiście się rzadko pojawia i tu bym się nie zdziwił jak znowu gdzieś wyjedzie.

Podobnie myślałem, że po tym jak w poprzednim openingu zabrakło Izy to się z nią pożegnamy, a tylko zaczęła się dużo rzadziej pojawiać.
---
Fajnie, że jest Dareczek i Hebel, bo oni naprawdę dodają kolorytu serialowi. Chciałbym też więcej polonistki Teresy, no ale ona jest drugoplanową postacią, uwielbiam ją :lol: W ostatnich odcinkach pojawiła się dawno niewidziana Małgosia, córka Zimińskich, już zapomniałem prawie, że ona ma jakiegoś Błażeja :) Lubię takie powroty. Jako, że w Na Wspólnej jest kilkanaście wątków równolegle, postacie przepadają na długie tygodnie albo nawet miesiące i nie wiadomo co się u nich dzieje, a potem ich wątki nagle wracają. Chyba trzeba przyjąć wtedy, że w ich życiu jest wtedy spokój i szkoda na to czasu antenowego :wink:
Ostatnio zmieniony 24 sie 2022, 22:42 przez sharkinator, łącznie zmieniany 1 raz.
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Czytałem na jakimś portalu (już nie pamiętam gdzie), że brak Zuzy w czołówce wynika z braku dostępności Małgorzaty Sochy w czasie, gdy ją nagrywali.

Podoba mi się w „Na Wspólnej” ten system z żonglowaniem bohaterami. Gdyby wszyscy mieli być co chwilę, to by wątki wyglądały jak w obecnym „Klanie”.

Po wakacjach ma być nowa aktorka wcielająca się w Ulkę.
Wrzuciła swego czasu fotę na Insta - https://www.instagram.com/p/CeWSum_oTbl ... MyMTA2M2Y=
Ostatnio zmieniony 27 sie 2022, 15:07 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
B@r
Posty: 8454
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 8
Wiek: 35

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Teraz ciekawi mnie alkoholizm Gośki. Ciekawe, że okrada innych nauczycieli i uczniów. :twisted:
Zbyteczna za to wydaje mi się ciąża Igi, która pewnie cudownie naprawi jej związek z Michałem. Dla mnie oni razem są ciężkostrawni. :nie:
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość