Eurowizja

Dział poświęcony filmom i innym programom telewizyjnym.
ODPOWIEDZ
Dawidek
Administrator
Posty: 9844
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 17
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Mariush pisze: Facet ma talent, ba, jako jeden z nielicznych dba o wykształcenie muzyczne, ale dorobek muzyczny żaden.
To młody artysta, moim zdaniem zrobi karierę muzyczną. To, że Ochman nie ma żadnego dorobku artystycznego, to jest twierdzenie trochę na wyrost, bo wydał jedną płytę: https://www.empik.com/ochman-ochman,p12 ... 5,muzyka-p . Dorobek jest - ale skromny. Nie sądzę, by był to artysta jednego sezonu.

Wygrana Ukrainy mnie cieszy, ale na wynik na pewno wpłynął toczący się konflikt. Tak duży wynik dostała u widzów - 439 głosów na 468 możliwych (39 krajów razy 12 punktów - nie można głosować na swój kraj). Drugie tyle Kalush Orhcestra mogłby dostać od jurorów (otrzymała 192 i czwarte miejsce): https://eurowizja.org/eurowizja-2022-sp ... we-wyniki/ . Moim zdaniem, gdyby nie było wojny, to Ukraina też miałaby duże szanse na wygraną, ale z mniejszą przewagą punktową.

W Moskwie są pewnie wściekli na taki obrót wydarzeń. :zeby: Rosjanie nie zniszczą ukraińskiej kultury, Eurowizja tylko to potwierdziła.

Jak głosowano na Polskę?: https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/e ... w,681c1dfa .
margo
Posty: 56
Rejestracja: 26 mar 2014, 21:49
Lokalizacja: Racławice

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: margo »

Ten konkurs jest bez sensu dla mnie. Nie chodzi o muzykę, a o politykę.
Elmoo
Posty: 1824
Rejestracja: 28 wrz 2013, 22:01
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Elmoo »

Wow, co za odkrycie...

Piosenka Ukrainy była u mnie na 2. miejscu zaraz po Serbii i cieszę się, że wygrała. Nie było lepszych piosenek na zwycięstwo, Szwecja i UK przereklamowane.
Artur
Posty: 412
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Czy przez politykę międzynarodową wygrali Maneskin, Duncan Laurence, Loreen, Mans Zelmerlow i inni artyści w ostatniej dekady? Nie! W tym roku tak się stało i trudno. Na 66 edycji sporadycznie takie sytuacje się zdarzały.
Na Eurowizję się jedzie wygrać albo przegrać. Reszta miejsc naprawdę nie ma większego znaczenia, bo w dobie globalizacji muzyki od nas zależy którego artystę chcemy dalej słuchać i śledzić. Ja będę przyglądał się karierze Brytola, bo ta piosenka i jego występ mnie oczarowały.

Eurowizję lubię za to że odkrywam nowych artystów. Rok temu był to fiński zespół Blind Channel, a w 2019 roku Mahmood z Włoch.
Awatar użytkownika
PetroPython
Posty: 1684
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:49
Lokalizacja: Częstochowa
Płeć: Mężczyzna
x 9
Wiek: 33

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PetroPython »

Równie dobrze można powiedzieć, że w 2021 wygrały Włochy bo w 2020 pokazywano ludziom w telewizji masy ofiar covidu właśnie z Włoch. Ja też cenię Eurowizję za możliwość poznania nowych, ciekawych artystów. W tamtym roku byli to TIX, Blind Channel, czy Hooverphonic. W tym roku jednak też były ciekawe piosenki.
Awatar użytkownika
BeLieF
Posty: 2928
Rejestracja: 23 sie 2010, 10:15
Lokalizacja: Łódź
x 15
Wiek: 28

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeLieF »

Ukrainie teraz takie gesty solidarności są bardzo potrzebne, dodają ogromu sił do walki o własne terytorium i własną niezależność. Piosenka mimo wszystko jest świetna i nawet bez otoczki wojny mogłaby spokojnie walczyć o wygraną.

Cały udział Ochmana w Eurowizji należy uznać za bardzo udany. Awansowaliśmy do finału po 5 latach przerwy z bardzo dobrą piosenką i w końcu dobrym stagingiem. Ostatnimi latami ESC pomaga tym mniej znanym artystom budować karierę, wiec nie obawiałbym się o pozycję Krystiana na rynku krajowym.

Niestety należy też wspomnieć o skandalu związanym z anulowaniem głosów jury, Polska jest w to zamieszana. ::kwasny::
https://eurowizja.org/eurowizja-2022-wy ... ie-polska/
Artur
Posty: 412
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Jeszcze nie wiadomo co EBU zrobi z głosami, bo to by mogło doprowadzić do przetasowań miejsc. Na pewno dyskusje EBU z nadawcami publicznymi będą bardziej burzliwe niż w poprzednich latach.

BTW. Jacek Kurski już zadeklarował udział Polski w 2023 roku.
Dawidek
Administrator
Posty: 9844
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 17
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Zgadzam się z Wami, jednym z atutów Eurowizji jest prezentacja i promocja artystów, których w normalnych warunkach, nie mielibyśmy szans poznać. Wiele piosenek z Eurowizji jest na mojej muzycznej playliście. Zaczęło się od Yohanny z 2009 roku. Swoich ulubionych utworów nie miałem jedynie w latach 2011 i 2021. Na stronie eurowizja.org w wielu artykułach są odnośniki do utworów artystów, którzy wystąpili w konkursie albo w selekcjach i nie są to tylko ich konkursowe utwory. Wielu z nich ma naprawdę pokaźny dorobek artystyczny.
Cieszy tez to, że czasem eurowizyjne piosenki słychać w radiu. Nieraz słyszałem Ochmana, nawet w komercyjnych rozgłośniach. W niedzielę w Radiu Katowice usłyszałem fragment zwycięskiej "Stefanii", mam nadzieję, że usłyszę jeszcze nieraz te piosenkę.
Eurowizja poszerza muzyczne horyzonty. :) Mahmood jest tego przykładem. "Soldi" jest dla mnie wspaniałym fenomenem, ale inne jego utwory, jak "Gioventu bruciata" to wręcz muzyczne koszmary.
Dawidek
Administrator
Posty: 9844
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 17
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Szykuje się niemała rewolucja w głosowaniu na przyszłorocznej Eurowizji. Jurorzy nie będą decydowali w półfinałach, jedynie w finale, głosować będzie internetowo "reszta świata": ttps://eurowizja.org/eurowizja-2023-rewolucyjne-zmiany-w-systemie-glosowania/ .

Mam mieszane uczucia, moim zdaniem jurorzy w półfinałach powinni zostać. Osobiście wolałbym reformę systemu jurorskiego, niż usuwania go z głosowania. Cały czas zarzuca się konkursowi niski poziom w czasach, kiedy głosowali tylko widzowie.
B@r
Posty: 8444
Rejestracja: 31 sie 2005, 19:12
Lokalizacja: LA
Płeć: Mężczyzna
x 7
Wiek: 34

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: B@r »

Za nami odsłona kolejnej Eurowizji Junior. Polska zajęła 10 miejsce. Dziwi was ten wybór? Jakaś piosenka była warta uwagi? Ja szczerze mówiąc znam tylko propozycję z Polski, samego konkursu nie widziałem.
"Stephanie is not for here you anymore. She's gone now. Things are going to be very different around you right now. I'm going to find a way to stop you".
Artur
Posty: 412
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Kompletnie mnie ten konkurs nie obchodzi jak i reszty świata. Udział w jubileuszu wzięło tylko 16 państw. 50% całej widowni to Polacy, a może nawet mniej, bo nasi widzowie w niedzielne popołudnie wybrali w większości skoki i sukces Dawida Kubackiego. :)
Dawidek
Administrator
Posty: 9844
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 17
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Nagrałem sobie z ciekawości JESC. Obejrzę sobie w okresie świątecznym, więc nie jestem w stanie teraz powiedzieć, czy impreza była warta uwagi.

Od dawna uważam, że EBU powinno zlikwidować dziecięcą edycję i skupić się na majowym konkursie.
Dawidek
Administrator
Posty: 9844
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:17
Lokalizacja: woj. śląskie
Płeć: Mężczyzna
x 17
Wiek: 42

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawidek »

Juniora obejrzałem gdzieś w styczniu. Nie było to taka zła impreza. W obrazku fajnie się to oglądało. Zwycięzca jest mi obojętny. Zauważam, że z każdym rokiem poziom konkursu od strony wizualnej (scenografia, oświetlenie, pocztówki i tym podobne szczegóły) się poprawia.

Znamy dziesiątkę kandydatów do reprezentowania Polski w tym roku. Wszystkie piosenki poznamy za tydzień w niedzielę 26 lutego w programie "Tu bije serce Europy - wybieramy hit na Eurowizję" - emisja o 17.30 w Jedynce. Wśród potencjalnych reprezentantów są Maja Hyży, Alicja Szemplińska, Dominik Dudek, Kuba Szmajkowski. Pełna lista: https://eurowizja.org/eurowizja-2023-li ... stow-tbse/ .

Mam nadzieję, że dobrze wybierzemy. :wink:
Artur
Posty: 412
Rejestracja: 24 sty 2017, 13:16
Lokalizacja: zdaleka
x 1

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artur »

Wszystko na to wskazuje, że w głosowaniu widzów może wygrać Jann i jego "Gladoator". Ma duże poparcie w mediach społecznościowych. Rozpisują się na jego temat serwisy muzyczne i plotkarskie, a sam teledysk i utwór również zyskują popularność w streamingu.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2023, 11:53 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Goku
Posty: 4692
Rejestracja: 12 sie 2006, 16:58
Lokalizacja: Dublin

  • Cytuj
  • Zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Goku »

Po przesłuchaniu wszystkich propozycji przed preselekcjami dochodzę do wniosku, że największe szanse na występ, który zostanie zapamiętany i na dojście daleko mielibyśmy z tą jakże kontrowersyjną w TVP piosenką Booty. Naprawdę wpada w ucho i dzięki tematyce przyciąga uwagę.

Ale że raczej nie ma szans, to niech będzie to Jann, który też może wyjść z półfinału, jeśli tylko występ będzie dobry.

Ewentualnie Blanka - Solo to też nie najgorsza propozycja, choć mało oryginalna i raczej poza ewentualnym wyjściem z półfinału wielkiego sukcesu tu nie wróżę.

Natasza Urbańska jak zawsze marnuje swój talent miernym i nijakim repertuarem.

Byle ludzie z litości nie wybrali Alicji Szemplińskiej, bo ta piosenka brzmi jak Adele z przeceny. Jedna z najnudniejszych ballad, jakie słyszałem od dawna i jakby wygrała, to szanse na wyjście z półfinału są zerowe. :lol:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość